Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články  Sleva na financování ojetých vozů? Pouhý trik!

  NEHÁZEJTE PENÍZE DO KOŠE - necpěte je do kapes obchodníkům využívajícím "chytrou" úvěrovou smlouvu!


  Po letošní dovolené, kdy jste s vaším  dlouholetým plechovým miláčkem procestovali kus země a  on se pak rozhodl, že má své odslouženo, jste možná i vy začali uvažovat o koupi něčeho novějšího. Ne úplně nového, protože prostě momentálně peníze na nové auto nejsou, ale ("podívej se, jaké krásné auto si soused přivezl z bazaru a je s ním spokojeneja ještě mu na něj půjčili") chcete se vydat do autobazaru.

  Soused měl možná štěstí a my vám dnes společně s dTestem poradíme, na co si dát pozor, při koupi ojetého auta na úvěr.

  dTest :

   

  Při koupi ojetého vozu prodejci slibují výrazné slevy pro zákazníky, kteří využijí nabídky financování formou úvěru. Pořizovací cena vozu však může být nakonec stejná, nebo dokonce vyšší než před slevou. Autobazary, například AAA Auto, k tomuto triku využívají tzv. poplatek za sjednání úvěru.


  Inzeráty v médiích lákají na financování vozu pomocí úvěru. V případě, že se zákazník rozhodne pro financování formou úvěru, nabídne mu prodejce vůz i o šedesát tisíc korun levněji. Háček je v úvěrové smlouvě. Pokud totiž chce kupující využít nabízené slevy, zaplatí za uzavření úvěrové smlouvy tak vysoký poplatek, že je výsledná cena stejná jako před slevou, často i vyšší. Na poradenské lince našeho časopisu registrujeme případy, kdy se jednalo třeba o osmdesát tisíc korun. Ve výsledku tak zákazník vlastně žádnou slevu nedostane, protože úvěrující společnost mu půjčí na pořizovací cenu i na poplatek za uzavření smlouvy, takže se splácená částka o poplatek navýší.

   

  Takové jednání považují naši právníci pro rozpor s dobrými mravy za nepřípustné a vyzvali proto úvěrové společnosti Essox a s Autoleasing, u kterých pracovníci poradenské linky zaznamenávají nejvíce stížností, aby se protiprávního jednání zdržely. V opačném případě zvažují podání žaloby. Vysoký poplatek klame spotřebitele nejen již při samotné koupi vozu, ale minimalizuje také výhody případného předčasného splacení. Poplatek za sjednání úvěru poskytovatelé nevrací ani v případě, kdy je úvěr splacen třeba za měsíc, přitom zákon o spotřebitelském úvěru poplatky za předčasné splacení významně omezil.

   

  Obchodní praktiky na trhu ojetých automobilů jsou dlouhodobě neuspokojivé, samozřejmě nejen vinou úvěrových společností, ale především samotných zprostředkovatelů a prodejců. Společnost Essox ale hrozící žaloba příliš netíží, její zástupkyně dTestu sdělila, že se problému bude věnovat po dovolené.

   

  Máte doma smlouvu s podobně vysokým poplatkem? Pošlete nám ji na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nás kontaktujte na poradenské lince 299 149 009. 

  www.dtest.cz


  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 Jokuba 2013-09-15 23:22
  Také jsem naletěl.Za uzavření smlouvy v AAA poplatek 20000Kč.
  Citovat