Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články  Správa Národního parku Šumava je z minulých let obtěžkána řadou nemovitostí, které nemohou naši zaměstnanci využívat pro svoji práci, nebo nemají vzhledem k zaměření celé organizace své opodstatnění a po provozní stránce správu parku nesmírně zatěžují. Opravy a údržba domů, které k naší činnosti vůbec nepotřebujeme, by nás jen v tomto roce vyšly na miliony korun," uvádí Jiří Kvapil, ekonomický náměstek ředitele Správy NP a CHKO Šumava.

   

  Na dvě nemovitosti, které jsou pro další provoz zatěžující, vyhlásila Správa NP a CHKO Šumava výběrové řízení. Jedná se o služební rodinný domek ve Volarech a objekt po armádě ve Skelné u Prášil.

   

  Správa Národního parku Šumava vyhlašuje výběrové řízení na prodej uvedených dvou nemovitostí:
  „Minimální kupní cena služebního rodinného domu je 2 300 000 korun, zájemce o ubytovnu na Skelné musí nabídnout nejméně 4,5 milionu korun," uvádí Dagmar Tomanová, referentka bytového fondu oddělení správy majetku a výroby Správy NP a CHKO Šumava.


  Správa parku nabízí obě nemovitosti ve výběrovém řízení - jeho účastníkem mohou být fyzické osoby starší 18 let způsobilé k právním úkonům nebo právnické osoby.
  „Účastníkem výběrového řízení je ten, kdo předloží vyhlašovateli písemnou nabídku a to za předpokladu splnění určených podmínek bez výhrad. Každý může do výběrového řízení podat pouze jednu nabídku," uvádí Dagmar Tomanová.

   

  Aby se zájemci mohli lépe rozhodnout pořádá Správa NP a CHKO Šumava prohlídku - ve čtvrtek 26. září ve 14 hodin, sraz před objektem ve Volarech (U Nádraží čp. 445). Prohlídka objektu na Skelné je o den později, 27. září, rovněž ve 14 hodin.

   

  Rodinný dům ve Volarech stojí v uliční zástavbě.

  Je částečně podsklepený, má jedno nadzemní podlaží a půdu. Je po rekonstrukci, v perfektním stavu.
  Druhý objekt
  je jediným zachovaným domem bývalé obce Skelná. Jje situován při stávající státní silnici vedoucí z Hartmanic směrem na Železnou Rudu a v těsné blízkosti křižovatky se silnicí vedoucí na Prášily. Jedná se o dvoupodlažní, částečně podsklepený zděný objekt. Stavebně technický stav objektu je zanedbaný.

   

  Obě nemovitosti nabídla Správa NP a CHKO Šumava v rámci úsporných opatření nejprve ostatním organizačním složkám státu jako nepotřebný majetek. Nebyl o ně zájem. Správa parku proto tyto nemovitosti prodá za nejvyšší cenu, kterou zájemce vysoutěží ve výběrovém řízení, zisk z prodeje připadne státu.

  Více informací o vyhlášeném výběrovém řízení je možné najít na webu NP ŠUMAVA

  -nps-

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 tomáš 2013-09-24 09:30
  Supr. Starý se prodá a nový se bude za draho stavět. Speciálně ta Skelná. Mánek sliboval vznik malých farem a místo toho vhodný objekt obratem ruky zprivatizuje. (mimochodem: myslí si tu někdo, že tahle doba je pro prodej nemovitostí výhodná?)
  Citovat