Hokejisté porazili hokejbalisty

K přátelskému utkání si v pátek večer pozvali prachatičtí hokejbalisté vimperské hokejisty. Prachatice – Zajímavé srovnání sil viděli fanoušci v prachatické hokejbalové aréně U Rybníčku. Otázkou bylo, kdo hraje lépe hokejbal, zda hokejbalisté či hokejisté.

HBC Prachatice – HC Vimperk 4:5 (1:1, 0:4, 3:0). Sestavy obou týmů hodně trpěly tím, že je doba dovolených. I v kombinovaném složení však oba celky předváděly výborný hokejbal. Do vedení šli domácí, když Markytán ze samostatného úniku překonal brankáře Podskalského.

Hosté však do přestávky snížili po závaru před brankou Pixy. Ve druhém dějství pokračovala pořádná bitva, domácí však nenalezli recept na výborného Podskalského, naopak hokejisté využívali svého důrazu před brankou hokejbalistů a dostali se po brankách jako přes kopírák do čtyřbrankového vedení. Prachatičtí hokejbalisté však nesložili zbraně a v závěrečné třetině stáhli skóre až na 4:5, vyrovnávací branku však již dát nedokázali.

Autor: Vladimír Klíma