Medaile i smůla na českém poháru horských kol v Brně

31964144 1890924854280668 8261678724127129600 n

Další český pohár horských kol se konal o víkendu v Brně, na trati kde se má konat příští rok mistrovství Evropy. Tým České spořitelny Specialized junior měl opět na startu 30 závodníků v 7 kategorích. Největší drama se pro tým odehrávalo v závodě juniorů. První dvě kola to vypadalo že medaile si rozdělí jen závodníci z týmu , čelo závodu tvořila totiž trojice , Sam Jirouš, František Honsa a Matěj Bedrník. Ve třetím kole šel do vedení František Honsa a vybudoval si dvacetivteřinový náskok, bohužel v tom okamžiku ho postihl defekt zadního kola a běžel do depa , nakonec byl v cíli na 17. místě.

31961378 1891451667561320 3577572582062292992 n

V čele závodu byla dále dvojice Sam Jirouš a Matěj Bedrník. Při předjíždění jednoho ze závodníků který byl o kolo zpět Sama Jirouše tento závodník srazil. Sam tak dojel do cíle až na 9. místě. Týmové barvy tak hájil jen Matěj Bedrník, ten bojoval o první místo s mexickým závodníkem. V cíli byl nakonec Matěj druhý , ale i tak je to jeho nejlepší výsledek a díky němu se nominoval do reprezentačního družstva.

31946745 1891026634270490 8393627755912101888 n

V závodě juniorek dojela na třetím místě Monika Kučerová a na pátém Zuzana Šafářová. V kadetech vybojoval třetí místo Jan Sáska. Ve starších žácích dojel 5. Matěj Kunčík a v žákyních 6. Monika Nárovcová.

31950109 1891453487561138 7139081256293105664 n

V elitním závodě mužů vybojoval další cenné body na 13. místě Jaromír Skála, 23. dojel David Zadák. V elitním závodě žen se pčedstavila na hostování Jana Pichlíková a dojela překvapivě dobře na 10. místě / jako 6. češka / .

31946606 1891567100883110 8077794544071999488 n

Na víkendové závody světové serie juniorů v rakouském Obertraunu se do české reprezentace nominovali – František Honsa, Samuel Jirouš, Matěj Bedrník, Tereza Sásková a Monika Kučerová. V týmových barvách se představí Zuzana Šafářová a závodě U 23 David Zadák a Jaromír Skála, v kadetech Jan Sáska a v žácích Matěj Kunčík.

31956998 1891023940937426 1809021490427854848 n

Zbytek týmu bude absolvovat další závod ze seriálu Kola pro život v Mladé Boleslavi.