Dohnal a Káňa nedali soupeřům šanci

Ti fanoušci rychlých kol, kteří se rozhodli v sobotu 28. července vynechat rodinný pobyt ve stínu u vody a místo toho zamířili na tratě populární Rally Pačejov, rozhodně nelitovali.

agr dohnal

Účast téměř 150 posádek, na které čekalo v extrémním vedru 8 rychlostních testů, slibovala hodnotnou sportovní podívanou.

Pačejovská soutěž se jela jako součást MČR historických vozů a také jako už tradiční součást Rallysprint série.

agr kana

Startovní pole historiků opanoval podle očekávání Jiří Káňa s vozem Ford Sierra Cosworth, který po odstoupení Neumanna s Toyotou Celica GT Four neměl vážnějšího konkurenta. Druhé místo obsadil Frei se Škodou 130 LR a třetí dojel Marcel Tuček s nádhernou Mazdou RX – 7.

agr odlozil

Ve sprintu soudobých automobilů obhájil loňské prvenství Jan Dohnal, který v Pačejově krotil klientskou verzi Fiesty WRC. Druhý skončil po přetahované Roman Odložilík s Fiestou R5 před Jaromírem Tarabusem na Škodě Fabia R5.

Ale krásné souboje a hodnotné souboje předváděly i posádky nižších tříd.

Kompletní výsledky celé soutěže najdete ZDE.

agr tucek

Pačejovským pořadatelům se opět podařilo uspořádat kvalitní sportovní podnik a i v letošním roce udržet vysoko nastavenou laťku, která činí z Rally Pačejov jednu z divácky i jezdecky nejoblíbenějších soutěží sprintového mistráku.