Memoriál Petra Kouby

Č. Budějovice 15.12.2018

Posledním krajským závodem ve sportovní gymnastice žen je tradičně dvojboj (kladina – prostná) pořádaný v Gymcentru Merkuru v Českých Budějovicích na počet významného jihočeského trenéra a předsedy tréninkového střediska mládeže Petra Kouby. Závodilo se v příjemné předvánoční atmosféře. Každý výkon byl oceněn bouřlivým potleskem diváků. A bylo se na co dívat. Gymnastky z pořádajícího oddílu potvrdily svými výkony, že 8. místo na mistrovství republiky získaly zaslouženě.

I vimperské gymnastky se na závod jako vždy těšily a také si ho pořádně užily. Tentokrát se zúčastnily v maximálním počtu. V kateg. nejmladších dívek v VI. lize Viktorie Ollé obsadila vynikající 5. místo. Dalších 10 děvčat startovalo v kateg. III. ligy, která byla opět nejpočetněji obsazená. Výkony všech zúčastněných byly velice vyrovnané. O pořadí rozhodovaly často jen desetinky bodu. Nejlepšího umístění z vimperských děvčat zde dosáhla Lucie Hermanová, která si vybojovala 15. místo. Na 17. pozici skončila Anna Kotrlíková, těsně před Adrianou Košnarovou. Tereza Hadová získala 21.m., Daniela Vašicová 22.m., Jitka Pelšková 23.m., Šárka Václavíková 25.m., Kristýna Niedobová 26.m., Sára Pálcová 28.m. a Tereza Šimečková 29. m. Závod byl příjemnou tečkou za uplynulou sezónou. Nezbývá, než poděkovat děvčatům za skvělou reprezentaci, trenérkám za náročnou odbornou práci a rodičům za podporu a pomoc. Všem přeji pohodové vánoční svátky a hodně elánu do příštího roku.