Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Nordic Walking ve Vimperku

   

   

  Nabídka volnočasových aktivit je pestřejší

   

   

   

   

         V pátek 19. července byla za účasti starostky a místostarosty města Vimperk a pana Jiřího Bartošíka, certifikovaného instruktora NW, který trasy v okolí Vimperka vytyčil, představena jedna ze tří tras určených pro Nordic Walking.

   

   

         Trasy proznačené Klubem českých turistů tak nyní mohou využívat nejen obyvatelé města a okolí, ale i jeho návštěvníci. Raritou nových vimperských tras je, že se jedná o vůbec první trasy pro Nordic Walking, které Klub českých turistů vyznačil.

   

   

         Nejdelší trasa (3,6 km), určená pro začátečníky, seniory vyššího věku, rodiče s dětmi, rekonvalescenty nebo zdravotně oslabené jedince, je proznačena zelenou barvou a provede vás Pravětínským údolím.

   

   

   

         Kratší trasa (3,3 km), která je naopak určena pro zdatnější chodce (předpokládá dobrou fyzickou kondici, ale není natolik náročná, aby nebyla zvládnutelná běžnou populací), je v okolí Brantlova Dvora proznačena modrou barvou. Pokud by však někdo tuto trasu nechtěl jít celou, má možnost využít žlutě proznačenou zkratku.

   

   

          Na začátku a přibližně uprostřed každé trasy jsou nainstalovány informační stojany s mapou a popisem tras nebo protahovacími cviky. Samotné značení tras je pak tvořeno dvěma svislými pruhy, kdy pravý je v barvě trasy (modrá, žlutá, zelená) a levý bílý.

   

   

  Bližší informace naleznete na https://www.vimperk.cz/cz/nordic-walking-vimperk-a-okoli/4509/.

   

   

         V případě, že na těchto trasách objevíte nějaký úsek, který se vám bude zdát jako nedostatečně proznačený, sdělte nám prosím tuto informaci a my sjednáme nápravu.

   

   

  Samozřejmě budeme rádi i za jakékoliv tipy na zlepšení nebo rozšíření nabídky NW tras.

   

   

  Přejeme příjemně strávený čas na těchto trasách a v nohách spoustu kilometrů.

   

   

  Lenka Švecová

  Foto: A. Jiříková, L. Švecová

  Odbor školství, kultury a cestovního ruchu

    

    

          „NORDIC WALKING byl vymyšlen ve Finsku. Jedná se o přirozenou, bezpečnou, účinnou a komplexní fyzickou aktivitu, která je vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Se speciálními holemi je Nordic Walking vědecky osvědčená aktivita, která kombinuje technicky správnou chůzi s typickým pohybem paží běžkařů a pohybů ramen. Aktivní a kontrolované pohyby trupu společně se správným vzpřímením a rovnováhou trupu tvoří harmonickou pohybovou aktivitu.“  

   

  Sdílet