Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Stavební sezóna ve Vimperku

   

   

   

  Stavební sezóna je ve Vimperku na mnoha místech zahájena

   

   

   

   

  V posledních týdnech bylo ve Vimperku zahájeno několik plánovaných stavebních akcí letošního roku.

   

   

   

  Ulice 1. máje

   

         Od pondělí 30.3.2020 došlo k uzavření první části ulice 1. máje od okružní křižovatky na Fišerce po komunikaci vedoucí kolem kulturního domu Cihelna. Realizace je rozdělena do 3 etap. 1. etapa v úseku od okružní křižovatky „Fišerka“ před křižovatku u KD Cihelna je plánována v termínu od 30.03.2020 do 25.05.2020. Jednotlivé etapy výstavby budou probíhat za plné uzavírky a bude povolen pouze vstup pro majitele přilehlých nemovitostí, zásobování provozoven a IZS. Vstupy pro pěší do provozoven budou zachovány. Stavbu realizuje společnost Strabag a.s. za více jak 70 milionů korun.

   

   

   

   

  Oprava komunikací po zimě

   
  a

         Každý rok po zimě město Vimperk realizuje opravu poškozených komunikací (tzv. výtluků) a nejinak tomu je i letos. Na sídlišti v ulici K Rokli byla v úterý 7.4. zahájena oprava parkoviště v celkové ploše cca 300 m2. Tato akce je zahrnuta do těchto oprav po zimě a v podstatě tím bylo vše zahájeno. Odbor investic a údržby zmapoval a nafotil komunikace ve městě Vimperk i v okolních osadách a tento materiál je předán stavební firmě, která následně realizuje opravy. Celkově půjde o cca 2000 m2 ploch. V rozpočtu města jsou připraveny 3 miliony korun, a pokud zbydou finanční prostředky, rádi bychom opravili i některou část chodníků na sídlišti. Celou stavební akci realizuje firma Reno Šumava a.s., která tuto zakázku vyhrála na roky 2019 a 2020.

   

   

   

   

  ZTV Slunečná

   

         Vznikne nová komunikace, která bude sloužit především obyvatelům dané lokality a také dojde ke zpřístupnění dvou stavebních pozemků, které byly v minulosti prodány městem Vimperk. Bude realizována komunikace se zpevněným povrchem z asfaltobetonu, pruhu pro pěší a prodloužení kanalizačního řadu a vodovodu včetně přípojek. V rámci stavby bude zřízen nový chodník, který umožní pohyb osob podél komunikace. V trase chodníku budou umístěny 4 lampy veřejného osvětlení osazené LED svítidly. Akci realizuje Stavební firma HUKO s. r. o. – cena 3.5 milionů korun.

   

   

   

   

  Parkoviště podzámčí

   

         Bude vybudováno 29 kolmých parkovacích stání a 1 podélné parkovací stání pro osobní automobily. Součástí budou i 2 parkovací místa pro osoby ZTP. V rámci stavby budou vybudovány i 2 chodníky. Jeden v blízkosti vstupu do areálu, který propojí blízké parkovací místo pro osoby ZTP s tímto vstupem a druhý, který bude spojovat stávající pěší trasy z centra města „Zámecká alej“ se zadním vstupem do kulturního areálu. Součástí stavby bude také nové oplocení, nové veřejné osvětlení a nové schodiště, které bude navazovat na branku u zadního vstupu do areálu. V neposlední řadě proběhne výsadba osmi stromů. Akci, která byla zahájena na podzim 2019, realizuje stavební společnost VKB stavby s.r.o. Předpokládaná cena díla je 3.3 milionů korun. Hotovo by mělo být v polovině května.

   

   

   

   

  Letní kino

   

         Provedení demolice stávající rozvodné skříně a umístění nové na vhodnější místo. Současně navýšení příkonu z původních 40 ampér na 160 ampér. Mělo by tak být do budoucna ošetřeno pořádání kulturních akcí většího rozsahu, kdy museli pořadatelé mnohdy používat elektrocentrály, nebo v některých případech elektřina vypadávala. Cena 168.000,- Kč.

   

   

   

  Za město Vimperk

  Zdeněk Kuncl 

  Sdílet