Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Volarský zpravodaj bodoval

   

   

   

  Volarský zpravodaj bodoval

   

   

   

          Volarský zpravodaj se účastnil soutěže Radniční listy 2020 společnosti Kvalikom. Je vždy užitečné vědět, kde máme mezery a jak si stojíme v porovnání s ostatními.

   

   

   

         Dnes tedy přišel výsledek. A není to zas tak špatné. Zvláště když vezmeme v potaz, v jakém chvatu a nedostatku času náš časopis vzniká, navíc je tvořen zcela amatérskou redakcí. V celorepublikovém finále jsme získali 46 bodů z padesátky možných. Nějaké rezervy tedy máme, vesměs v grafice. Tas slibujeme, že se na to podíváme. A teď jak nás viděla porota.

   

   

  kic117

  Jaroslav Pulkrábek, šefredaktor volarského zpravodaje

   

   

  - Periodikum se umístilo na 7. místě ze 69 účastníků soutěže v této kategorii, jedná se tedy o kvalitní a výborně hodnocený zpravodaj.

   

  - Zpravodaj vychází v měsíční frekvenci, což vždy klade vysoké redakční nároky. Není vždy tolik času na tak důkladné zpracování, jako například u čtvrtletníku. Přesto je zpravodaj z hlediska korektur textu a celkového zpracování na skvělé úrovni.

   

  - On-line archiv zpravodaje je kvalitní a funkční.

   

  - Zpravodaj obsahuje praktické informace, které mají přehledný a čistý zlom. Ve zpravodaji je díky tomu vše potřebné, co obyvatel města potřebuje vědět (poplatky, důležité termíny, změny atd.), a nemusí proto tak bedlivě sledovat například web města či úřední desku - ve zpravodaji najde vše na jednom místě.

   

  - Zpravodaj není zneužívaný k propagaci politických představitelů. Zveřejňované fotografie je nezachycují nikterak často, nejsou zneužívány úvodníky k zabrání titulní strany.

   

  - Grafické zpracování je přehledné a čisté.

   

  - Z hlediska textů jsou noviny nadprůměrné, články jsou po stránce stylistické dobře zpracované, volba témat je velmi rozmanitá, titulky upoutávají.

   

  - Rozmanitost obsahu je dána i tím, že se na psaní článků podílí nejen redakce, ale i školská zařízení, místní spolky a organizace, případně příspěvkové organizace atd. To ale není vždy automatické a značí to, že má periodikum dobré renomé a jsou mu ochotni věnovat čas nejen čtenáři, ale i autoři textů.

   

  - Zpravodaji nelze upřít jeden významný, byť těžko měřitelný faktor - ale zdaleka to není automatická vlastnost. Působí pozitivně, vesele a navozuje velmi dobrou náladu. Zejména množstvím fotografií zachycující velmi bohaté dění ve městě.

   

  - Velmi kvalitně zpracované texty o historii města, doplněné o zajímavé fotografie, texty jsou psané poutavě a mohou v obyvatelích vzbudit o historii města zájem, což je vždy pozitivní.

   

  - Obálka zpravodaje je magazínového typu, s jednou ústřední fotografií, která většinou vystihuje hlavní téma zpravodaje, případně jde o aktuální reportážní snímek. Tím, že jsou fotografie umísťované na obálku zpravidla velmi kvalitní, ostré a celkově velmi vydařené, jsou obálky velmi vydařené a dokáží upoutat na první pohled. Dojem umocňuje moderní a decentní záhlaví. Fonty jsou zde volené vhodně, městský znak je zakomponován citlivě. Barvy záhlaví jsou na pohled příjemné a jsou dobře volené i vzhledem k papíru, na který je magazín tištěn. Pouze spodní tři ukázky článků bychom zcela vynechali, protože celkovou čistotu layotu kazí.fbcover   

   

  UMÍSTĚNÍ

   

  1. místo v okrese Prachatice

  1. místo v Jihočeském kraji

  7. místo v celostátním kole  

   

   

   

   

   

   

   


   

   

   

  Sdílet