Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Zprávy z Rohde & Schwarz

   

  logoRS

   

   

   

   Zprávy z Rohde & Schwarz

   

   

   

   

         I přes nejisté ekonomické výhledy se ve vimperském závodě Rohde & Schwarz opět po roce navyšují mzdy a zaměstnanecké benefity.

   

   

         Zaměstnanci vimperského závodu Rohde & Schwarz si opět finančně polepší. Pravidelný roční nárůst mezd jim byl garantován kolektivní smlouvou platnou od července 2019 do června 2022. Vzhledem k nepříznivé situaci vyvolané pandemií covid-19 se zároveň vedení společnosti a zástupci odborové organizace rozhodli pro dřívější vyplacení finanční prémie.

   

   

         Změny na výplatních páskách se projeví již při výplatách za měsíc červenec 2020. Dle kolektivního Foto pracovníkvyjednávání vzroste tarifní mzda pracovníků o 3,95 %. Jedná se o každoroční garantovaný nárůst, jehož výše se odvíjí od meziroční inflace zveřejněné ČSÚ. Průměrná mzda v závodě tak překročí částku 36 000 Kč a při zohlednění všech příplatků a benefitů vzrostou personální náklady o 5,99 %. Dle slov vedoucího Personálního oddělení Milana Černého je Rohde & Schwarz stabilním zaměstnavatelem, který díky zázemí technologického koncernu a silnému postavení na trhu je schopen plnit závazky z kolektivního vyjednávání i v době, kdy se celosvětové hospodářství nachází v nejistotě. „Stavíme na tradici dobrého zaměstnavatele a spokojenosti našich zaměstnanců. Jsem moc rád, že i v této nelehké době můžeme ocenit jejich práci a angažovanost.“ Dle zaměstnaneckého průzkumu je s prací v závodě spokojeno 78 % pracovnic a pracovníků. To potvrzuje také skutečnost, že společnost opakovaně ovládá přední příčky soutěže Zaměstnavatel regionu.

   

   

         Lepší podmínky pro zaměstnance také představuje navýšení příspěvku na dopravu do zaměstnání, výrazně zvýšený příspěvek na penzijní připojištění a nově příspěvek na životní pojištění. Dosavadní benefity, jako je např. dotované stravování či týden dovolené navíc, zůstávají nadále v platnosti. Zaměstnanci mohou nově využít benefitu firemní školky, jejíž zkušební provoz byl zahájen v květnu letošního roku. Ve mzdě za červen 2020 se mohou těšit také na vyplacení mimořádné odměny ve výši až 12 000 Kč, která byla dojednána při uzavření kolektivní smlouvy v loňském roce.

   

   

         Vzhledem k aktuální mimořádné situaci vyvolané pandemií covid-19 a v zájmu zachování zaměstnanosti byl v pondělí 15. 6. 2020 uzavřen Dodatek č. 2 ke kolektivní smlouvě týkající se rozšíření parametrů konta pracovní doby a finanční prémie za odpracované roky ve společnosti. Tento benefit je standardně vyplácen v březnu a v září. Vedení společnosti a zástupci odborové organizace se však domluvili na jejím předčasném vyplacení. Bonus zaměstnanci obdrží v červenci jako součást mzdy za červen. „Vážím si toho, že vyjednávání dodatku kolektivní smlouvy bylo i letos vstřícné a že spokojenost zaměstnanců je prioritou obou stran. Věřím, že tomu tak bude i nadále,“ konstatoval předseda základní odborové organizace při Rohde & Schwarz ve Vimperku Marek Malý.

   

   FOTO RS Vimperk

   

   Ing. Miloslava Hanzlíková
  PR Marketing 
  www.vimperk.rohde-schwarz.com

   

   


   

   

   

  Sdílet