Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Mistrovství světa juniorů ve Finsku

   

   

  Mistrovství světa juniorů a U 23 v běhu na lyžích

   

   

         Letošní vrcholná světová akce pro dospívající lyžaře běžce se konala 09.02.2021 ve finském Vuokatti. Desetidenní závodní program v krásném a plně vybaveném středisku byl částečně ovlivněn nízkými teplotami, kvůli kterým se dokonce některé závody překládaly, neboť FIS regule neumožňují starty lyžařských závodů při teplotách pod -22°C. A dále, samozřejmě v dnešní době pochopitelně, do organizace závodů vstupovali přísná protiepidemická opatření včetně mnoha průběžných testů a příjezdové karantény.

   

  Adela Vuokatti

         Velmi nás těší že, vimperské lyžování zde mělo hned trojnásobné zastoupení v rámci českého reprezentačního týmu. V kategorii juniorů absolvoval kompletní sadu závodů Šimon Pavlásek, v kategorii mužů U 23 pak závodil Tomáš Kalivoda – oba členi Fischer Ski klubu Šumava Vimperk a ve stejné kategorii žen U 23 ještě Adéla Nováková, které v současnosti závodí za Sport club Plzeň. Již nominace na tuto vrcholnou světovou akci je pro každého sportovce velkým úspěchem a naši závodníci si vedli velice dobře i při samotných závodech.

   

   

         Nejlepších výsledků dosáhli shodně Tomáš s Adélou na sprintu klasicky, který by úvodním závodem pro všechny kategorie. Oba přes kvalifikaci prošli do čtvrtfinále a v něm obsadili dále nepostupová, přesto velmi pěkná, 4. místa. Celkově z toho pro oba bylo umístění v první dvacítce ( Kalivoda 19. místo, Nováková 18.místo) a velice povedený úvodní závod programu. Šimon, kterému se sprint klasicky příliš nepovedl (70.místo v kvalifikaci) si svůj nejlepší výkon schoval na 10km volně s intervalovým startem, kde skončil jako nejlepší z českých závodníků na 31. místě s minimální ztrátou na první dvacítku.

   

   

         Na programu MS byly dále štafety, za které bojovali v rámci reprezentačních týmů Šimon (13.místo) a Adéla (12.místo) a program celé akce uzavřely vytrvalostní závody juniorů na 30km klasicky s hromadným startem. V tomto závodě obsadil Šimon, pro kterého to byla první „třicítka“ v životě, 50. pozici, když jeho výkon již poznamenala únava z náročného předcházejícího programu. Všem závodníkům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho města resp. sportovního gymnázia. Podrobnější informace o jednotlivých závodech, včetně komentáře reprezentačních trenérů naleznete na stránkách SLČR www.czech-ski.com, kde najdete i odkaz na kompletní výsledky.  

   

   

   Zbyněk Pavlásek
  Fischer Ski klub Šumava Vimperk
  trenér SG a SCM Vimperk

   

   

  Sdílet