Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Přežije jen ten nejtvrdší


  Nejtvrdší hasič přežívá - to je volně přeložený název extrémně náročné hasičské soutěže se specifickými disciplínami;  TFA - pochází z anglického „Toughest Firefighter Alive“. Krajské kolo proběhne v pátek třináctého – 13. září - v atraktivním prostředí Aktiv parku - stezky v korunách stromů na Lipně. Pořadatelem letošního ročníku je územní odbor HZS Český Krumlov.

   

  Netradiční soutěž, která se koná vždy jednou za dva roky, bude letos probíhat v areálu Aktiv parku Lipno. Na stezce korunami stromů budou pro soutěžící připraveny náročné disciplíny zakončené výstupem na rozhlednu.

   

  Závodníci soutěží jak v jednotlivcích, a to v kategoriích do 34 let a 35 let a více, tak ve družstvech za jednotlivé územní odbory. Soutěžní týmy mají maximálně pět závodníků, do celkového hodnocení družstev se započítávají časy nejlepších tří.

   

  Každý ze soutěžících startuje v předepsané výstroji, kterou je kompletní třívrstvý zásahový oblek včetně odnímatelných vrstev, přilba, zásahové rukavice a zásahová obuv, s nasazeným dýchacím přístrojem v pohotovostní poloze.

   

  tfa krumlov

   

  Trať soutěže je rozdělena do 4 úseků, jednotlivé disciplíny plní soutěžící plynule od první do poslední, bez přestávky.

   

  Disciplíny TFA, které musí každý závodník splnit (samozřejmě v předepsané výstroji) zahrnují běh s požárními hadicemi, sbalení dvou hadic B a jejich vložení do boxu, 60 úderů palicí v hammer boxu, desetinásobné převracení pneumatiky, přemístění figuriny člověka na vzdálenost 40 metrů, překonání dvoumetrové bariéry, přenášení kanystrů 25 kg na vzdálenost 40 metrů, spojení proudnice s monitorem; vyběhnutí po schodech na vrchol 40 metrové věže.

   

  Extrémní náročnost soutěže, a to ještě v pátek třináctého, slibuje divákům zajímavou podívanou. Zahájení soutěžních pokusů je plánováno na 9.30 hodin.

   

   

  Pátek  třináctého není jen "černý", nebo jako v tomto případě - soutěžní.

  Česká asociace hasičských důstojníků vyhlašuje na den 13. září Den požární bezpečnosti. Vyhlášené datum není náhodné. Každoročně se jedná o pátek, na nějž připadá 13. den v měsíci. Letošní rok připadá „pátek třináctého“ na září.

   

  Česká asociace hasičských důstojníků pravidelně vyzývá k účasti na Dni požární bezpečnosti profesionální i dobrovolné hasiče, orgány státní správy a samosprávy, občanská sdružení, veřejně prospěšné a jiné organizace působící na úseku požární ochrany.

   

  Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje propojil letos připomenutí Dne požární bezpečnosti s uvedenou krajskou soutěží v disciplínách TFA.

  -red, vm hzs-

  Sdílet